Hrady, zámky , kostely

armypoliceseda

 Státní správa

Komerční a průmyslové objekty

 galerieseda

Banky a finanční instituce

 

Přihlásit se

PULT CENTRALIZOVANÉ OCHRANY

Hlavním úkolem pultu centralizované ochrany je kontrola spojení s objekty a příjem informací z těchto objektů. Na základě získaných informací operátor rozhoduje o následném řešení vzniklé situace.
Moderní systém LATIS
 SQL společnosti Trade FIDES zajišťuje rychlou a jednoznačně ověřenou informaci o narušení objektu, včetně přesné lokalizace pohybu nežádoucích osob. Díky svým vlastnostem, spolehlivosti a dostupnosti již dnes slouží u Městských policií i u Policie České republiky. 
LATIS SQL kombinuje lokální grafickou nadstavbu s moderním, výkonným pultem centrální ochrany – integruje tak komfortní zabezpečovací systém v rámci jediného pracoviště. Systém zahrnuje elektronické zabezpečení, elektronickou kontrolu vstupu, protipožární ochranu i podporu okamžitého přivolání pomoci. Disponuje širokými možnostmi spojení i modularitou umožňující připravit řešení přesně podle požadavků i těch nejnáročnějších projektů.
OD JEDNODUCHÝCH POMOCNÍKŮ AŽ PO KOMPLEXNÍ SYSTÉMY
Pulty centralizované ochrany již dávno nejsou tím, čím bývaly před 20 či 30 lety. Tehdy šlo o jednoduché systémy s množstvím žárovek. Vniknutí do objektu ohlašoval i zvukový klakson, ale to bylo vše. Nyní má policista obsluhující pult maximum informací o okamžité situaci v objektu i o objektu samotném.
V okamžiku zjištění narušení objektu a předání této informace obsluze je dispečer v neustálém kontaktu se zasahujícími policisty, kteří díky podrobné grafické nástavbě systému LATIS SQL a instrukcím k danému objektu dokáží zajistit přesný zákrok v místě určení. Zásah tedy může být přesně plánován i bleskově proveden. Pokud zloděj není chycen, je minimálně vyrušen ve svém počínání, čímž se zamezí větším škodám na majetku. Systém také umožňuje vyhodnotit všechny technické události – od ztráty signálu až po pokles napájení. Tím se pro změnu eliminují plané poplachy a zbytečné výjezdy.
LATIS SQL
Systém LATIS SQL dělá z pultů centralizované ochrany prostředek k efektivnímu a rychlému zásahu. Vše je totiž velmi adresné – zasahující policisté přesně vědí, kde se narušitel v objektu, který může být značně rozsáhlý, právě nachází, a nemusejí tak nasadit desítky svých lidí a náročně prohledávat areál. Pulty LATIS SQL v současné době využívá Policie České republiky  ve všech krajích  a v některých městech je pulty vybavena i Městská policie.
Jednou z velkých výhod systému LATIS SQL je i možnost připojit vlastní mateřskou rádiovou síť LATIS, což využívá například i Městká policie v Brně. Každý z rádiových bodů (objektů) v této síti může pracovat jako převaděč signálu pro další objekty. Při větším počtu střežených objektů se tím rádiová síť neustále rozšiřuje a střežený objekt může být vzdálen od pultu centralizované ochrany i desítky kilometrů. Výhodou rádiové sítě LATIS je, že informace z objektů lze nejen přijímat, ale také na objekty posílat. Tím je obsluze pultu centralizované ochrany například umožněno uzavřít objekt na dálku, přemostit detektor v případě poruchy a podobně. Systém LATIS SQL je schopen zpracovávat a řídit více rádiových sítí současně. Jako záložní komunikační kanál může sloužit telefonní linka. K pultu centralizované ochrany lze samozřejmě připojovat objekty na ostatních dostupných komunikačních kanálech – SMS, GPRS, telefonní linky, LAN apod. 
Tým specialistů společnosti Trade FIDES má na starosti opravy a servis tisíců zabezpečovacích systémů na objektech různého zaměření. Prostřednictvím sedmi středisek, která jsou rozmístěna po celé České republice, zajišťuje, aby oprava poruchy proběhla v souladu s požadavky uživatele – od 30 minut až do maximálně 24 hodin od nahlášení závady.

VE SLUŽBÁCH POLICIE
V rámci projektu P1000 se u Policie České republiky rekonstruuje a upravuje elektrická zabezpečovací signalizace na objektech obvodních oddělení, městských a okresních ředitelství. S tím souvisí i dovybavení či modernizace přenosových zařízení napojených na pulty centralizované ochrany. Neměně výhodné je nasazení u Městské policie. Například v Brně je systém pultu centralizované ochrany v provozu od roku 1993, přičemž od konce roku 2008 zde úspěšně slouží řešení PCO LATIS SQL od společnosti Trade FIDES. Z pohledu Městské policie jsou na pult napojeny především budovy v majetku města.

„Za největší přednost Pultu centralizované ochrany u Policie České republiky a Městské policie Brno považuji vzájemnou kompatibilitu, neboť je výhodná pro konečného uživatele, který může být napojen u obou policií. Takto propracovaný model je v Brně jedinečný. Pulty jsou jednoduché na ovládání, oceňuji i grafickou nástavbu.“
JUDr. Ing. Jaroslav Přikryl, BA, ředitel Městské policie v Brně
JoomShaper

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací o souborech cookies.