Trade FIDES je v Českém Krumlově doma

Naše společnost působí v Českém Krumlově, historickém městě zapsaném na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví nepřetržitě od poloviny devadesátých let, kdy zvítězila ve výběrovém řízení na zabezpečení tamního zámku. Nyní se do našeho portfolia dostala další významná instituce. Instalujeme systémy technické ochrany na vybraných objektech budovy pivovaru.

Plnění této zakázky je součástí projektuRevitalizace části areálu bývalého pivovaru Eggenberg v Českém Krumlově, spolufinancovaného z Integrovaného regionálního operačního programu Evropského fondu pro regionální rozvoj. V rekonstruovaných prostorech vzniknou nové multimediální a interaktivní expozice na téma života v podzámčí, historie pivovaru a vaření piva. Dále zde návštěvník najde expozice výtvarného umění a grafické dílny, pro které připravuje programy jeden z partnerů projektu – Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR Praha.

Ambicí vlastníka objektu je vytvořit nový kulturní bod na mapě města, který nebude konkurovat ostatním atrakcím – zámku, dokumentujícího život vysoké šlechty a klášterům, které přibližují jejich návštěvníkům život duchovní, ale kulturní nabídku vhodně doplní o historii poddanské a měšťanské každodennosti uplynulých století. Volný pohyb návštěvníků po areálu a expozičních prostorách, který je investorem vyžadován, umožní námi instalované systémy.

#TradeFIDES

#pamatkykterepomahamechranit